Alfama i okolice zamku – gastronomia

Cusa do Leño, przy zamku św. Jerzego (jrr8875962). Wspaniale usytuowana restauracja przyzam- kowa, zapewniająca szybką obsługę i zachwycający widok na miasto, co jednak odpowiednio drogo kosztuje. Smaczne dania kuchni portugalskiej od 5000 esc. w górę.

Casa dn Pasto Judife, Rua do Salvador 81-83- Dobre miejsce na lunch, w pobliżu zamku przy Rua de Sao Tomé. Właściciele polecają niedrogie zupy i dania z grilla podawane w zacisznej jadalni.

Lautasco. Becodo Azinhal 7. Położony obok Largo Chafariz de Dentro uroczy lokal z podwórkiem. Ze względu na klientelę menu podane w kilku językach i wysokie ceny (ok. 3500 esc.). Restaurante Malmequer-Bcmmequer, Rua de Sào Miguel 23-25, przy Largo de Sâo Miguel. Pogodny wystrój, niewysokie ceny oraz opiekane na grillu mięso i ryby (polecamy solę). Nad dobrą obsługą czuwa właściciel, który kulinarne doświadczenie zdobywał na statkach pasażerskich. Ceny 25(X)-30Q0 esc. Czynne codz. oprócz pn. i wt. w porze obiadowej.

Marítima das Colimas, Largo do Chafariz de Dentro 16-17. Jedna z najtańszych restauracji w okolicy, specjalizująca się w obfitych daniach regionalnych. Można się najeść do syta za niecałe 2000 esc, \

Mestre André, Caladinha de Santo Estevâo 4-6, niedaleko Rua dos Remedios, w pobliżu Largo do Chafariz de Dentro. Przyjemnie usytuowana tawerna, oferująca sporo tradycyjnych dań portugalskich, w tym wyśmienite pot rawy z wieprzowiny i smacznec/rwrarco (dania z grilla). Latem stoliki na zewnątrz. Czynna pn.-sb.

O Cantinlio do Aziz, Rua de SSoLourcno 3-5. Położony na zachód od zamku i trudny do znalezienia lokal (najłatwiej dostać się tu schodami prowadzącymi na wschód od Rossio), wart jednak zachodu, głównie ze względu na niezbyt drogie dania kuchni afrykańskiej i indyjskiej (doskonałe mięso z kozy). Prowadzony przez rodzinę z Mozambiku, Nieczynny w niedzielę.

Tolon, Rua dos Remedios 134. Restauracja oferująca więcej miejsc i dań niż pobliski Túnel. Niedrogie, ale obfite porcje prostych dań portugalskich, poniżej 1200 esc. Túnel de Alfama, Rua dos Remedios 132. Mały lokal z niewielkim wyborem niewyszukanych dań (5-6 niedrogich potraw). Czynny do 24.0U.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>