Avenida da Liberdade, Restauradores i Rúa das Portas de Santo Antáo

Hotel Británia. Rúa Rodrigues Sampaio 17 (»3155016). Usytuowany po wschodniej stronie alei, niedawno odrestaurowany hotel 3-gwiazdkowy z przestronnymi pokojami w stylu art deco. W cenę wliczone jest śniadanie (szwedzki stół),

Hotel Lisboa Plaza, Trav, Salitre 7, Avenida da Liberdade (»3463922). Położony w pobliżu alei rodzinny hotel z jasnymi i stylowo urządzonymi pokojami. Hotel zdobią bukiety suszonych kwiatów i marmurowe łazienki, jest też bar i restauracja (smaczne śniadania wliczone są w cenę noclegu), a z tylnych pokoi podziwiać można widok na ogród botaniczny. .

Hotel Suisso-Atlantico. Rua da Gloria 3-19 (»3461713). Dogodne położenie za rogiem ulicy, przy której znajduje się elevador. Średniej klasy pokoje z prysznicem i balkonami, wychodzącymi na malo urokliwą Rua da Gloria. Jedyną atrakcję stanowi bar, urządzony z pseudowiełkopańskim rozmachem. ©.

Pensao Dona Maria II, Rua Portas de Santo Antáo 9/III (»3471128 lub 3425268). Duże, przestronne pokoje z umywalkami i pięknym widokiem na Rossio. Niestety, standard pokoi 1-osobowych nie zawsze może zadowolić wymagającego turystę.

Pensao Flor da Baixa, Rua Portas de Santo Antáo 81/11 (»3423153). Niemal naprzeciwko Co- iiseu: wejście przez sklep z artykułami elektrycznymi. Nowoczesny, nienagannie prowadzony pensjonat, oferujący miłe pokoje.

Pensao Imperial, Praęa dos Restauradores 78/IV (»3420166). Słoneczny pensjonat przy końcu alei (obok Rua Jardim Regedor), wyróżniający się urokliwą, błękitną fasadą. Do dyspozycji gości pokoje z widokiem na całą aleję. (D.

Pensao Iris, Rua da Gloria 2a/I (»3423157). Nie należy się zrażać wyjątkowo zaniedhanym wejściem. Właściciele znają angielski, pokoje (również 3-osohowe) są duże i czyste, choć mało przytulne: niektóre z prysznicem i widokiem na główną aleję. Hałas pobliskiej kolejki linowej mocno daje się we znaki w kilku pokojach od strony ulicy. @-.

Avenida da Liberdade, Restauradores i Rúa das Portas de Santo Antáo cz. II

Pensao Monumental, Rua da Gloria 21 (»3469807). Ulubiony pensjonat turystów podróżujących z plecakami. Budynek prosi się o remom, często brakuje tu ciepłej wody.

Pensño Portuense. Rua Portas de Santo Antáo 153 (»3464197). Pokoje 1- ¡ 2-osobowe w rodzinnym pensjonacie, w którym wyjątkowo dobrze dba się o gości. Przestronne łazienki lśnią czystością, nigdy nie brakuje ciepłej wody. Noclegi ze śniadaniem. (D,

Residencial Alegría, Praęa Alegría 12 (»3475522), Doskonałe usytuowanie pensjonatu sprawia, że można tu wypocząć od hałasu, tak dokuczliwego w innych pensjonatach i hotelach położonych w okolicach Avenida da Liberdade, zwłaszcza jeśli poprosi się o pokój od strony placu. Dodatkowe atuty to czystość i dobra obsługa.

Residencial Floresccnte. Rua Portas de Santo Antao 99 (»3426609). Oferuje jedne z najtańszych miejsc noclegowych na tej ulicy. Mile. dopiero co odnowione pnk oje zTV i małą łazienką zajmują aż cztery piętra, jest więc w czym wybierać. <3)-.

Residencial Pemba. Avenida da Liberdade 11/111 (TÏ3425U1(I). Skromne pokoiki, w większości z prysznicami, ale to jedyny luksus na jaki można liczyć w tym miejscu. Dużą zaletą jest jednak spokój, kilka pokoi ma też balkony z ładnym widokiem. .

Tivnli Lisboa, Avenida da Liberdade 185 (n3330182). Dobry’hotel z ogromnym holem, zacisznymi pokojami, odkrytym basenem i ogrodem. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, a na najwyższym piętrze znajduje się restauracja, w której serwuje się dania z grilla. Z jej okien można podziwiać piękne widoki na miasto.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>