Belśm – gastronomia

Na skwerze przy Rua Vieira Portuense, przecznicę dalej od głównej Run de Beićm, niedalekoPraęa Alonso de Albuqerque, znajduje się szereg budynków, w których mieszczą się szynki (tascas) i restauracjejwszystkiemąją ogródki.Największytłok panuje tuw porze obiadowej: rezerwacji najlepiej dokonać wcześniej telefonicznie, w przeciwnym razie trzeba długo czekać na wolne miejsca.

Camieiro, Rua Vieira Portuen.se 66-68. Niewielki i niedrogi szynk, oferujący duży wybór ryb z grilla, do których podaje się wino w dzbankach. O Alexandre, Rua Vieira Pnrtuense 84. Mata restauracja specjalizująca się w daniach z ryb. Siedząc przy stolikach na zewnątrz można podziwiać piękny widok na klasztor, Warto skusić się na jeden ze specjałów dnia. Wszystkie dania są dość tanie. W porze lunchu schodzą się tu urzędnicy. Czynne pn.-sb. do 22.OU.

O Rafael, Rua de Belém 106. Przy głównej ulicy, położonej najbliżej klasztoru. Można się tu rozkoszować słońcem, spożywając smaczne potrawy: niestety trochę przeszkadza hałas z ulicy. Średnie ceny – 3000 esc. ‚

Sao Jerónimo, Ruados Jerónimos t2(n3648797). Klasyczna i wytworna restauracja położonaw pobliżu klasztoru. Ceny wysokie (4500-6000 esc.), ale za wyśmienite dania z ryb warto wiele zapłacić.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>