Chiado i okolice Gais do Sodré – restauracje

Aviz, Rua Serpa Pinto 12 (»3428391). Atmosfera z przełomu wieków (ciężkie zasłony, świeczniki i lampy naftowe) sprawia, iż restaurację uważa się za jedną znąjlepszych w Portugalii. Dania smaczne, ale porcje nie odpowiadają wysokim cenom (od 6000 esc. w górę). Nieczynne w sobotę w porze lunchu i w niedzielę.

Tágidc, Largo Academia das Bêlas Artes 18-20 (»3420720). Jedna z najdroższych restauracji w Lizbonie, serwująca wspaniałe dania regionalne: dodatkową atrakcją są cudowne widoki na miasto. Wskazana wcześniejsza rezerwacja, zwłaszcza miejsc przy oknie. Ceny od 6000 esc. w górę. Czynna pn.-pt.

Cuis da Ribeira. Armazem A, Porta 2 (»3463611). Przyjemny lokal z widokiem na rzekę, urządzony w dawnym magazynie. Podaje się tu wspaniałe dania obiadowe ze świeżych ryb. Ceny od 4500 esc. za pełne danie dla jednej osoby. Nieczynne w sobotę w porze lunchu i w niedzielę.

Cervejaria Alema, Rua do Alecrim 25. Lokal specjalizujący się w tradycyjnych potrawach kuchni niemieckiej: duży wybór piw. Czynny pn.-sb. do 2,00, Porto de Abrigo. Rua dos Remolares 16-18. Restauracja w stylu starej tawerny, oferująca niedrogie dania ze świeżych ryb: cena pełnego posiłku 2500 esc. Czynna pn.-sb.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>