Dokąd odlatują samoloty z Lizbony?

Z Lizbony odlatują samoloty linii krajowych do: Braganęa, Chaves, CovilhS, Faro, Porto, Vila Real, Viseu oraz na Maderą i Azory. Informacje o rozkładzie lotów zdobyć można w każdym biurze podróży.

R egiony Estremadura i Ribatejo odgrywały ważną rolę w historii kraju, o czym świadczą liczne zabytki zachowane na ich terenie. Te stosunkowo bogate prowincje otrzymały od Wspólnoty Europejskiej znaczną pomoc finansową na restrukturyzację rolnictwa. Na niewielkim obszarze Estremadury i Ribatejo znajduje się wiele zabytków architektury oraz takich uroczych miast, jak: Alcobaęa, Batalha i Tomar. Miasta te, o najciekawszej w Portugalii zabudowie, oddalone są od siebie zaledwie o półtorej godziny jazdy autobusem. Inne atrakcje regionu to wyspa Berlenga, na którą kursuje prom z Peniche, średniowieczna osada Obidos zjej murami obronnymi, okazałe jaskinie w Mira d’Aire, potężne zamki w Porto de Mós iLeiria oraz niewielka wysepka Almourol, położona pośrodku Tagu.

Słoneczne i piaszczyste wybrzeże estremadurskie (dolna część Costa de Prata), podobnie jak Algarve, jest doskonałym miejscem na odpoczynek. Na wybrzeżu, na którym znajduje się wiele zaniedbanych plaż, zasłużoną opinią najpopularniejszych kurortów cieszą się Nazare i Ericeira. Poszukujący odosobnienia powinni zajrzeć w okolice Säo Martinho do Porto lub na położone na zachód od Leiria wybrzeże porośnięte pięknym sosnowym lasem Pinhal de Leiria.

Wszystkie te atrakcyjne miejsca leżą na żyznym, pagórkowatym terenie Estremadury, którego piękno równać się może jedynie z regionem Minho. Nizinne Ribatejo (dosłownie „brzegi Tagu”), znane z hodowli byków, graniczy z mniej interesującym obszarem północno-zachodniego Alentejo. Jedyny powód, dla którego warto wybrać się w te okolice, to wizyta w Evorze lub w jednym z małych miasteczek, w których odbywają się tradycyjne festiwale. Najsłynniejszy i najbardziej szalony z nich to Festa do Colete Encamado (Festiwal Czerwonej Kamizelki) w miasteczku Yila Franca de Xira, z uliczną gonitwą byków, zorganizowaną na wzór hiszpański, tak jak w Pampelunie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>