Dolne Miasto i Chiado

Wszystkie wymienione poniżej hotele i pensjonaty zaznaczone s¡¡ na mapie Dolnego Miasta (i. 60). Hotel Bnrgcs. Rua Garrett 108-1111 {»3461951), Ładnie usytuowany w pobliżu kawiarni lirasi- leim, przy głównej ulicy w Chiado. Pokoje nie wyróżniają się jednak niczym szczególnym, zwykle oblegane sa przez zorganizowane grupv turystów. W cene noclegu wliczone jest śniadanie. -@. ‚ …

Hotel Duas Naęiks, Rua da Vitoria 41 (»3460710). Elegancki i wytworny XIX-wieczny botel w Dolnym Mieście. Znacznie ładniejsze, ale i droższe, są pokoje z łazienkami. ©-©. Pen s ilu Galicia, Rua do Crucifixo 5U/IV (»3428430), Niewątpliwe atuty tego pensjonatu to małe. urocze pokoiki i dogodna lokalizacja w Dolnym Mieście (niestety wspitraezka po stromych schodach nie należy do przyjemności). Najładniejsze pokoje mają słoneczne balkony i drewniane podłogi. Ze względu na niezbyt wygórowane ceny rezerwacji lepiej dokonać z wyprzedzeniem. ©.

Pcnsao Marinho, Rua dos Correeiros 2U5/11 (»3460940). Nie należy się zniechęcać wyglądem fasady i klatki schodowej, gdyż pensjonat oferuje sporo niedrogich pokoi. ©. Pettsao Moderna. Rua dos Correeiros 205/IV (»3460818). Duże i czyste pokoje, nieco zagracone starymi meblami, dwa piętra powyżej Marinho. Pomimo odrapanych ścian, cena noclegu jest nader kuszącą. O-.

l’L-nsao Prała. Rua da Prała 71.TII (»3468908). Małe pokuje w pensjonacie, prowadzonym przez życzliwą rodzinę. W niektórych pokojach są prysznice, mieszkańcy pozostałych musza korzystać ze wspólnych łazienek na korytarzu. Miejsce to cieszy się dużą popularnością, dlatego lepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji. ©-.

Residencial Insitlana, Rua da Assunęiio 52 (»3427625). Jeden z droższych hoteli w Dolnym Mieście, z wyścielonym dywanami holem, ładnymi pokojami z łazienką i własnym barem, w którym można zjeść doskonale śniadanie. Obsługa mówi po angielsku. ©.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>