Ericeira i gastronomia

Na lunch lub podwieczorek warto wybrać się do jednej z licznych cukierenek (pástelo- rias). W restauracjach podaje się głównie owoce morza: miejscowym przysmakiem jest aęorda de mariscos, rodzaj bulionu z małży podawanego z Chlebem. Onda, róg Praęa da República i Rua Prudencio Franco da Trindade. w centrum miasta. Smakowite potrawy z owoców morza.

Mar a Vista, Largo Das Ribas. Popularne wśród mieszkańców miejsce, gdzie można posiedzieć przy stoliku z widokiem na morze. Za pełny posiłek z winem trzeba zapłacić 2500 esc, od osoby.

Marisqudra Jngo da Rala, na rogu Run Pruvcdor Jorge Fiallio i Rúa Fonte do Cabo. W tej umiarkowanie drogiej restauracji, specjalizującej się w daniach z owoców morza, warto skusić się na danie zwane aęorda.

O Barco, Rúa Capitao Joao Lopes. Droga restauracja znana ze znakomitych potraw z owoców morza, Z okien widok na zatokę. Menu turystyczne [ementa turística) kosztuje 2300 esc. od osoby. Zamkn. czw, j XI.

O Miradouro do Balota, Praia do Sul. Piękny widok na morze i szeroki wachlarz dań z owoców morza za rozsądną cenę. Restaurante Patio dos Maria Ivas. Rua Dr Eduardo Burnay 2!>. nieco na południe od Frnęa da República. Przyjemny lokal z ogródkiem, gdzie serwuje się doskonałe arroz de marisco.

Po zmierzchu Ericeira ożywa, a to za sprawą młodych lizbończyków (Lisboetas), przyjeżdżających tu ze stolicy na jedną szaloną noc. Dwa popularne lokale leżące za miastem, przy drodze do Mafry to Barzinho w Ribamar oraz Big Snrprise w Sixal. W Ericeira warto wstąpić do następujących klubów:

BarNeptuno, Trav. J. Mola. Interesujący bar, a dodatkowa atrakcja to muzyka na żywo i darmowe drinki serwowane wieczorami. IMscn-Iłar Pirata, przylegający do Hotel dc Turismo, Rua Porto de Revez, przy końcu Praia do Sul. Największa dyskoteka w mieście. Dosyć drogo. Chętnie odwiedzana przez turystów, ho zawsze panuje tu radosny zgiełk.

Disco Ourięo, Rua Capitao Joao Lopes, obok Ofiufro. Obecnie najmodniejszy klub w Ericeira. Ferro Velho, Rua Dr Eduardo Burnay. Bar cieszący się mniejszą popularnością. Niestety nie ma tu zbyt wiele miejsca, ale dobra zabawa gwarantowana.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>