GDZIE KUPOWAĆ BILETY DO PORTUGALII?

Bilety na samolot można kupować bezpośrednio u przewoźnika lub w agencjach zajmujących się rezerwacją i sprzedażą biletów lotniczych. Wiele linii lotniczych w ramach promocji, zwłaszcza latem, oferuje bardzo korzystne i tanie połączenia, pod warunkiem, że na całej trasie przelotu korzysta się z usług tej właśnie linii. Różnice w cenach mogą sięgać nawet do kilkudziesięciu dolarów w przypadku podróży po Europie. Prócz tego negocjować można obniżkę ceny biletu pochodzącego z oferty sezonowej, o taki procent, jaki jest pobierany przez agencję jako prowizja za sprzedaż biletów. Czasem może się udać kupić np. bilet typu APEX na dzień, a nie na 7 dni przed odlotem lub polecieć w klasie Business za cenę klasy turystycznej.

Kupując bilet u danego przewoźnika poznaje się tylko jego ofertę specjalną, i choć może być ona korzystna w porównaniu z oficjalną taryfą, to nie będzie możliwe zestawienie jej z propozycjami innych linii lotniczych. Taką informację można uzyskać w agencjach współpracujących z większą liczbą przewoźników i dających tym samym możliwość wyboru najtańszego wariantu przelotu. Oprócz biletów na regularne rejsy agencje takie coraz częściej oferują też loty czarterowe, czyli wykupywane w całości przez biura podróży. W Polsce ta forma nie jest jeszcze rozpowszechniona, ale polskie agencje i biura podróży mają dostęp do czarterów zagranicznych. Wylot odbywa się wówczas z portów lotniczych poza Polską, gdzie trzeba oczywiście dojechać, a oferta ważna jest zwykle niedługo, jednak bardzo niskie ceny najczęściej wynagradzają te niedogodności.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>