Górne Miasto – bary i kluby cz. II

Instituto do Vinho do Poiło, Rua de Sao Pedro de Alcántara 45. Dobre miejsce na wczesny posiłek luh rozpoczęcie całonocnego rozkoszowania się drinkami. Do wyboru ponad 300 gatunków porto, za lampkę płaci się od 160 esc. w górę. Bar mieści się w starej majestatycznej rezydencji: wewnątrz niskie stoliki. Czynny pn.-pt. 10.00-23.45, sb. 11.00-22.45.

Kcops, Ruada Rosa 157159. Niewielki nocny lokal z wystrojem inspirowanym tematyką egipską. Do tańca na parkiecie podrywa muzyka house, rap, soul i disco. Czynny do 3.30. Labios do Vinhi», Rua do Norte 52. Przytulny bar bluesowy, w którym można wynająć pokój. Czynny do 3.30.

Meson El Gordo, Rua de Sao Boaveníura 16. Ożywiony bar, serwujący dość dobre jedzenie, choć większość ludzi przychodzi tu głównie ze względu na kusząco długą listę win. Czynny codz, oprócz śr. do 2.00.

Os Tres Pastorinhos, Rua da Barroca 111. Prawdziwie dobra atmosfera zaczyna panować tu pn północy, gdy schodzi się najwięcej ludzi. Muzyka zarówno do słuchania, jak i do tańczenia: funk, rap, soul i reggae. Wnętrze przypomina nieco salon gier. Czynny wt.-nd. do 4.00.

O Taciio Grande, Trav. da Cara 3. Obok restauracji Tácelo Pequeño. Przy muzyce pop i funk można się napić piwa i zjeść przekąski. Czynny do 2.00. Pavilhäo Chines, Rua Dom Pedro V 80. Warto tu przyjść choćby ze względu na piękny wystrój – w szklanych gablotach wystawione są przeróżne drobiazgi z całego świata. Koktajle (specjalność zakładu) można spożywać podczas gry przy jednym z dwóch stołów bilardowych, Czynnv od 18.00 (w nd. od 21.00) do 2.00. ‚

Pintai, Largo Trindade Coelho 22. Brazylijskie koktajle i głośna muzyka, naprzeciwko kościoła św. Rocha. Czynny wt.-nd. do 3.30. Portas Largas. Rua da Atalaia 105. Wykładana biało-czarnymi kafelkami adega z niedrogimi drinkami i muzyką od fudn po pop. Po tym jak większość gości idzie bawić się dalej do Frtigii, schodzą się tu homoseksualiści. Czynne do 2.00.

Primas, Rua da Atalaia 15ó. Średniej klasy bar z hałaśliwą obsługą i równie głośną miejscową młodzieżą, oblegającą siół bilardowy i stół do gry w ..mini-football’’. Czynny pn.-pt. do 2,00. República do Aleool. Rua do Diario de Noticias 3. Bar odwiedzany głównie przez homoseksualistów. Rozbrzmiewa tu muzyka jazzowa, przeplatana spokojnymi kawałkami do tańca.

Snob, Rua do Sćculo 178. Jedna z droższych baro-restauracji na obrzeżach Górnego Miasta, oblegana przez światek artystyczny. Koktajle, steki i inne daniu: czynna do 3.00.

Tertulia, Ruado Diario do Noticias 60. Zaciszny bar z kawiarnią, czynny 19.30-2.00. Przy muzyce jazzowej i w otoczeniu organizowanych tu wystaw goście poczytać mogą oferowane przez obsługę gazety. Czynny pn.-pt. do 2.00.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>