Górne Miasto – bary i kluby

Arquitectura Nova, Rúa da Barroca 135. Lokal, powstały na miejscu dawnego Sudoeste, nadal zaliczany jest do najpopularniejszych w Górnym Mieście. Drzwi otwierają się po naciśnięciu dzwonka. Czynny codz. oprócz wt. do 4.00.

Arroz Doce, Rúa da Atalaia 117-119. Przyjemny i spokojny bar, prowadzony przez sympatycznych właścicieli. Dobre miejsce na napicie się piwa lub sangrii, nalewanej z ogromnego dzbana. Czynny pn.-pt.

A Tasca. Trav. da Quiemada 13-15. Ożywiony i miły bar, w którym amerykańscy właściciele polecają lequtlt:, koktajle i meksykańskie drinki. Czynny do 2.00.

Bar Artis, Rúa do Diario de Noticias 95. Ze względu na wystrój i muzykę polecany miłośnikom jazzu. Duży wybór dobrych przekąsek i drinków. Czynny wt.-mi. do 2.00.

[lar Nova, Ruada Rosa 261, Wyróżnia się czarną fasadą (poniżej Keops) i odpowiednio wytworną klientelą. W trzech pomieszczeniach i na tarasie rozbrzmiewa muzyka rockowa i pop. Celiny do 2.00. nim. Rúa do Norte 86. Typowo młodzieżowy, chód nieco drogi lokal ze stołem bilardowym i muzyka zMTV. Czynny wt.-nd. 

Bourbon Street, Trav. da Espera 24. Obowiązuje tu zasada „płatne przy wyjściu” (za pierwszą godzinę płaci się 800 esc., a później im dłużej tym taniej). W cenę wliczone jest piwo (bez względu na ilość płaci się tyle samo) i świetna zabawa przy muzyce na żywo. Czynny do 3,00.

Cena de Copos, Ruada Barroca 103-105. Polecamy turystom poniżej 25 roku życia i z niespożytymi zapasami energii. Najlepsza zabawa zaczyna .się dopiero po północy. Czynny do 2.00,

Frágil, Rua da Atalain 126, Popularne miejsce, zwłaszcza wśród homoseksualistów. Nieco pretensjonalna atmosfera jest zasługą schodzących się tu również artystów i filmowców. Przeważa muzyka house, rap i soul. Czynny pn.-pt. do 3.30.

Gráficos, Trav. da Água dc Flor 40. Modny bar w styl u techno z głośna muzyką. Czynny pn.-pt. do 2.00. Gmgs. Trav. dos Fiéis dc Deus 82. Przyjemna i daleka od pretensjonalności tawerna – kamienne ściany, drewniane ławki i niedrogie piwo. Czynna do 4.00.

Harryłs Bar, Rua de Sño Pedro de Alcántara 57. Niewielki harz przekąskami, obsługiwany przez kelnerów. Nieco eklektyczna klientela, głównie goście powracający z okolicznych dyskotek dla homoseksualistów. Wchodzi się po naciśnięciu dzwonka. Czynny pn.-pt. do 4.00.

Incógnito, Rua dos Poiais de Sao Bento 37, Trudno o bardziej odpowiednią nazwę: o istnieniu lokalu świadczą jedynie metalowe drzwi. Wewnątrz na parkiecie tańce w rytmie techno. Czynny pn.-pt., we wt. zabawa trwa do 7.00.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>