HOMOSEKSUALIŚCI W PORTUGALII

Na krótki czas bagaże można zostawić, za niewielką opłatą, na dworcu kolejowym lub autobusowym. Portugalczycy są uczciwi, nawet właściciele sklepów i kawiarni dbają o to, by bagażom ich klientów nie przytrafiło się nic złego. W razie konieczności można też poprosić o przechowanie bagażu w miejscowym biurze turystycznym.

W każdym mieście średniej wielkości znajduje się basen, zwykle odkryty: baseny są przeważnie zamknięte od września do maja. Czas w Portugalii jest przesunięty o 2 godziny do przodu w stosunku do Polski, tam również obowiązuje podział na czas letni i zimowy.

Portugalia wita dzieci z otwartymi rękami, a całe rodziny są tu mile widziane. W tanich hotelach i pensjonatach niezmiernie rzadko żąda się dodatkowej dopłaty za dzieci, które przebywają w tym samym pokoju, co rodzice, a w wielu hotelach wyższej kategorii za dzieci poniżej ósmego roku życia płaci się 50% ceny. Każdy, kto zażąda dodatkowego talerza lub połowę porcji, zostanie należycie obsłużony. Małe dzieci zazwyczaj mają darmowy wstęp do muzeum.

Społeczność gejowska nie jest zbyt prężna: jedynie w Lizbonie i w kilku miejscach w Porto i Algarve jest więcej klubów tego typu. Mieszkańcy stolicy kraju są w miarę tolerancyjni względem homoseksualistów, ale na pozostałym obszarze kraju przedstawiciele mniejszości seksualnych nie mają łatwego życia. W Portugalii homoseksualizm nie jest prawnie zakazany.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>