Informacje praktyczne – Caparica

Przyjeżdżające do CAPARICA autobusy zatrzymują się na parkingu przy plaży lub na dworcu przy Praęa Padre Manuel Bernandes, w odległości 5 minut drogi od morza. Biuro turystyczne (pn.-sb. 9.30-13.00 i 14.00-18.00: nO 1/2900071) usytuowane jest przy Praęa da Liberdade: z dworca należy kierować się wzdłuż głównej drogi, nastę pnie sk ręcić w prawo i iść dalej prosto. W pohltżu biura znajduje się też targ, kino i banki.

Odchodzącą od placu Rua dos Pescadores dojdziesz na plażę. Mijane po drodze kawiarnie i restauracje kuszą wystawionymi na zewnątrz stolikami. Plaża rozciąga się daleko na południe, a wzdłuż jej początkowego odcinka wznoszą się hotele, pensjonaty i kawiarnie. Równolegle do linii kolejki przebiega promenada, przy której ustawione są drewniane stoiska, oferujące smażone na grillu sardynki, świeże ryby, lody i napoje.

Nieliczne w Caparica hotele są drogie i w lecie zawsze przepełnione. Brak noclegu nie stanowi jednak problemu – z Lizbony można się tu w dość szybkim czasie dostać autobusem lub promem. Planującym dłuższy pobyt w Capariea pozostaje skorzystać.z usług biura turystycznego lub szukać szczęścia na jednym z pól kempingowych: niestety trzeba się przygotować na wysokie ceny i ogromny tłok latem. Kierując się z północy na południe mija się następujące kempingi: Orbilitr (srOl/2900661): Chibe dc Campismo dc Lisboa (irOl/2900100): ‘Lugar ao Sol (aOl/2901592): Pmia da Saúde (w01/2901H62): Costa Nova (TTOI/2903021) iPraia da Mala («01/2902620).

Spośród wielu restauracji, specjalizujących się w daniach z ryb i owoców morza, warto odwiedzić Churros przy Rúa dos Pescadores 13 oraz O timbas, położony na północnym końcu plaży. Ten ostatni oferuje smaczne i niedrogie specjalności dnia: z okien lokalu wspaniale widać morze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>