Informacje praktyczne – Sintra

Pociągi do Sintry odjeżdżają z Lizbony z dworca Rossio (cena biletu 170 esc.). W odległości 15 minut drogi od centrum Sinlra-Viia położony jesl dworzec kolejowy: po drugiej stronie drogi zatrzymują sie autobusy do i z Cascáis, Colares, Cabo da Roca. Estorilu i Mafry. Taksówki ustawiają się przed dworcem i na Praęa da República – taksówkarze nie zawsze korzystają z liczników, dlatego przed wejściem warto upewnić sie co do ceny przejazdu. Poczty i banku należy szukać na Praęa da República.

Sintra cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dlatego noclegi najlepiej zarezerwować wcześniej. Rezerwacji dokonać można również na miejscu w biurze turystycznym (VT-IX codz. 9.00-20.00, X-V codz. 9.00-19.00: »01/9233919 lub 9231157) przy Praęa da República. Znalezienie noclegu nastręcza najwięcej kłopotów w czasie obchodzonych co roku dni św. Piotra (28-29 czerwca) oraz w lipcu podczas festiwalu muzyki klasycznej.

Sintra posiada dobre zaplecze noclegowe: można zatrzymać się w kwaterach prywatnych (rezerwacji najlepiej dokonać w biurze turystycznym, zwykle©), pensjonatach, hotelach, a także wynająć w quintas lub w willach dość drogie pokoje typu B&B (adresy najlepszych podano poniżej). W okolicy Sao Pedro de Sintra znajduje się leż schronisko młodzieżowe. Pole kempingowe jest jeszcze dalej za miastem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>