Kawiarnie w Lizbonie

We wszystkich wymienionych poniżej lokalach można kupić śniadania, kawę i ciastka, a w po południu piwo. Większość z nich czynna jest do wieczora, a niektóre (np./ł Brasileim czy Cerca Mottra) do późnych godzin nocnych.

A Brasileira, Rua Garrett 120, Chiado. Wejście zdobił wykonany z brązu posąg Pessoa. (Posąg ten, naturalnej wielkości, przedstawiał poetę przy kawiarnianym stoliku, stojącym pośród innych stolików i miejsc, udostępnianych turystom w ogródku. Sfotografowanie się z Pessoa było jednym z głównych punktów spaceru po Lizbonie. Niestety, latem 1996 r. pomnik usunięto, ponieważ na Chiado ma być otwarta nowa stacja metra. Trudno powiedzieć, czy posąg wróci na swoje dawne miejsce.) Ta stylowa kawiarnia jest jedną z najsłynniejszych przy Rua Garrett. Ożywa nocą, gdy młodzież schodzi tu, aby napić się piwa przy stolikach w ogródku. Czynna do 2.00.

Académica, Largo do Carmo. Górne Miasto. Można usiąść przy stolikach, ustawionych na uroczym placu przed ruinami kościoła Karmelitów. Czynne pr.-sb.

A Camponeza. Rúa dos Sapateiros 155-157. Dolne Miasto. Otwarty od zeszłego roku bar mleczny, zdobiony pięknymi azulejos. Można tu zjeść smaczne przekąski i produkty mleczne. Czynne pn.-sb.

Antiga Casa dos Pastéis, Rúa de Belém 90, Bdém. Urocza ciastkarnia, wykładana pięknymi kafelkami, w której do kawy podaje się wyśmienite pastéis dc Rekbn (ciasteczka z Belćm). Bernard, Rua Garrett 104, Chiado. Przepyszne ciastka, którymi można rozkoszować się w ogródku przy najpopularniejszej ulicy w Ciliado.

Casa CliiiKva. Rua Áurea 274, Dolne Miasto. Wyróżniająca się pięknym wystrojem ciastkarnio-kawiarnia. Casillo. Rua Io de Dezembro, przy Fraga dos Restauradores. Świetne miejsce na zjedzenie śniadania, szczególnie jeśli uda się zająć miejsca przy stolikach w ogródku, skąd rozciąga się widok na plac.

Cerca Moura. Largo das Portas do Sol, AJfuma. Z tarasu można podziwiać widok na AJfamę. Doskonałe miejsce na złapanie oddechu po spacerach wzdłuż stromych uliczek. Czynne do 2.(10. Martinho da Arcad», Praga do Comercio 3, Dolne Miasto. Tradycyjna kawiarnia, w której na stojąco popija się kawę i zajada babeczki śmietankowe (pastel ¿łe nata).Tui obok, pod arkadami, mieści się droga restauracja.

Nicola, Praga Dom Pedro IV 26, po zachodniej stronie Russia Piękny, stary lokal jest wymarzonym miejscem na śniadanie. Najlepsze miejsca, jak zwykle, przy stolikach w ogródku. Niestety ostatnio w remoncie,

Suięa. Praga Dom Pedro IV 96. Słynie z doskonałych wypieków. O wolnych miejscach na zewnątrz nie ma nawet co marzyć, znacznie łatwiej znaleźć je w środku. Kawiarnia ciągnie się aż do Praga da Figueira.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>