KOBIETY PODRÓŻUJĄCE SAMOTNIE

Zycie na wsi i w małych miasteczkach portugalskich sprzyja odbywaniu przyjemnych podróży przez kobiety, które w Portugalii mogą się czuć bezpiecznie, tym niemniej w pewnych regionach kraju powinny zachować szczególną ostrożność: chodzi 1u przede wszystkim o niektóre części Lizbony (zwłaszcza te wokói Cais do Sodrś, jak również wieczorem w Bairro Alto), ulice w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych w większych miastach, a także niektóre kurorty na wybrzeżu Algarve.

Portugalia to w zasadzie kraj o pejzażu wiejskim, a jej mieszkańcy są bardzo tradycyjni, poważni, rzec by można, pruderyjni. Ludzie mogą się początkowo dziwić, czemu kobieta podróżuje samotnie – zwłaszcza w głębi kraju i na terenach górzystych, gdzie turystki rzadko wybierają stę w pojedynkę – ale gdy fakt len zostanie zaakceptowany, Portugalczycy potrafią okazać wiele gościnności, a nawet oferują wyżywienie

Większość adresów w Portugalii składa się z nazwy ulicy, jej numeru i numeru piętra: np. Rua de Afonso Henriques 34-3° (w Przewodniku numery pięter zapisano liczbą rzymską, czyli np, Rua de Afonso Henriques 34/111) , Znaczy to, że trzeba wejść na trzecie piętro budynku pod nr. 34. Jeśli po numerze piętra umieszczony jest skrót “esq” lub litera “E”(esrjuerria), oznacza to, że mieszkanie znajduje się po stronie lewej, a jeśli widać „dir” lub „D”, to należy skręcić w prawo.

W większości aptek prezerwatywy (preservatives) leżą na ladzie lub w innych dobrze widocznych miejscach. Natomiast na obszarach wiejskich trzeba o nie poprosić – dopiero wtedy aptekarz rozłoży na ladzie, z właściwą Portugalczykom powagą, cały ich asortyment. Prezerwatywy można też kupić w większości dużych supermarketów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>