Muzyka klasyczna i przedstawienia teatralne w Lizbonie

Aula Magna. Reitoria da Universidade de Lisboa, Alaniada da Uníversidade (n7967624). przy stacji metra Cithdc Universitaria. Obiekt należący do stowarzyszenia studentów. Coliscu dos Rccrcíos, Rúa das Portas de Santo Aniño, Dolno Miasto (TT346Í997 íub 343J (W7). Największa w mieście sala widowiskowa, w której odbywają się koncerty muzyki rockowej i pop. Estadio José Alvalade, przy stacji metra Canifto Grande (tr7589021). Lizboński stadion piłkarski należący do klubu Sporting. Organizowane są tu koncerty muzyczne międzynarodowych gwiazd.

Estdin do Réstelo, Réstelo, Belćm (tr301(J46I). Stadion sportowy, na którym odbywają się od czasu do czasu występy zespołów rockowych i popowych. Trzy sale koncertowe znajdują się na terenie zajmowanym przez Fundację Gulbenkiana, a dwie (mała i duża) w Centrum Kultury w Helem. Oprócz tego koncerty muzyki klasycznej organizowane są regularnie w Teatro Nacional dc Sao Carlos (Rúa Serpa Pinio 9, Dolne Miasto: «3465914), Teatro Municipal dc Sao Luis (Rua Antonio Maria Cardoso 40, Dolne Miasto: «5421772), Cm.™ Cera! de Depósitos (Rua do Arco Cegó, Campo Pequeño: «7953000 lub 7905155) oraz na terenie uniwersytetu. Ceny biletów wahają się od 500 esc. do 3000 esc., natomiast na koncerty i recitale organizowane w kościołach Karmelitów i ś-w. Rocha (tu co sobotę) w Górnym Mieście, w katedrze, w Basílica da Estrela oraz kościołach św. Wincentego i Igreja dos Mártires wstęp jest bezpłatny.

W Teatrze Narodowym im. Marii II w Rossio («3422210: V1II-VI) obejrzeć można zarówno portugalskie, jak i zagraniczne sztuki teatralne. Sezon operowy trwa w Lizbonie od września do czerwca, a przedstawienia odbywają się w Teatro Nacional de Silo Carlos (patrz powyżej).

Od lipea do sierpnia organizowany jest w Lizbonie Festiwal Estoril, Przebywający w tym okresie w mieście turyści maja okazję posłuchać wspaniałych koncertów muzyków i orkiestr międzynarodowych oraz obejrzeć występy grup tanecznych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>