Noclegi, gastronomia i życie nocne – Sesimbra

Sesimbra nie ma zbyt dobrej bazy noclegowej, a kilka pensjonatów i drogich hoteli jest zawsze przepełnionych. Jeśli nie zarezerwowałeś czegoś wcześniej, najlepiej skorzystaj z usług biura turystycznego, które pomaga znaleźć pokoje na kwaterach prywatnych. Możesz też spróbować szczęścia w cent rai n ie położonym Residencial Chic (Travessa Xavier da Silva 2-6, na rogu Rua Candido dos Reís: «01/2233110: -@), który oferuje mile pokoje, niektóre z widokiem na morze. Zdecydowanie najładniejszy jest jednak położony po wschodniej stronie fortu Hotel Espadarte («01/2233189: 4S>) przy równoległej do plaży Avenida 25 de Abril. Po przeciwnej stronie fortu, w okolicach Rua General Humberto Delgado, mieści się natomiast cichy i wygodny Pensfto Náutico («01/2233233: ). Za portem rybackim przyparte do Cumio znajduje się pole kempingowe («01/ 2233905).

Turyści zmotoryzowani mogą też zdecydować się na noctegi poza miastem w Casa da Terrina («01/2680264: -©), rezydencji usytuowanej w Quintóla de Santana, 3 km za Sesimbrą. Pomalowany na hiato XlX-wieczny dom z ogrodem, basenem i tarasem ma ivlko pięć pokoi, dlatego najlepiej zadzwonić wcześniej. Przez Samanę przejeżdża autobus do Cabo Espiche! (patrz niżej).

Wieczorami zarówno turyści, jak i mieszkańcy schodzą się do restauracji usytuowanych na wschód od fortu, przy Avenida 25 de Abril. Dobrą opinią cieszy sięNoea Fortaleza na niewielkim placu Largo dos Bombaldes. Bardzo popularna jest też potożona nieco dalej Café Filipc (codz. oprócz śr.). Lokal należy do najdroższych w Sesimbrze (od 3000 esc. w górę), podaje się tu jednak wspaniale tyby z grilla, ogromne porcje owoców morza i dość dobre wina. Jeszcze lepiej (i odpowiednio drożej) można zjeść w położonej naprzeciwko O Farol. Tańsze restauracje (bezogródków i ładnych widoków) skupione są przy nieco oddalonych od centrum uliczkach, odchodzących od Avenida da Liberdade. Jedynie dania ze smażalni po zachodniej stronie fortu, przy Avenida dos Náufragos 1, można zjeść przy stolikach na zewnątrz.

Przy alei na zachód od fortu mieści się również większość kawiarni i ba niw muzycznych. Wieczorem warto zajrzeć do De Facto (Avda. dos Náufragos 26) i bardziej rockowego baru Savia (Avda. dos Náufragos 22), jak również do typowej piwiarni lióte Doitro (Avda. dos Náufragos 10). Bardziej ożywiona atmosfera panuje w Mareante (Avda. dos Náufragos 13) i A Gaić (Rua Capitán Leitño 5), barze usytuowanym na tarasie wychodzącym na morze, kolo sklepu Safari zc sprzętem surfingowym. W lokalu podaje się wina domowej roboty, nie ma posiłków.

Latem największą popularnością cieszą się kluby: LCD (Largo Minicipal 6), Belle Epoque (przy Largo do Calvario) iSaloon (na Rua Dom Sancho), gdzie występują czasem zespoły muzyczne. Wszystkie kluby czynne są do 4.00.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>