Parque Natural da Arrábida

Teren między Setúbalem a Sesimbrą to Parque Natural da Arrábida. Już z odległości wielu kilometrów widać 500-metrowe pasmo skał granitowych zwanych Serra da Arrábida. Kolumny kościoła Jezusowego w Setúbal wykonane zostały właśnie z tutejszego granitu.

Jadące główną drogą autobusy z Setúbalu do Sesimbry przejeżdżają przez VILLA FRESCA DE AZEITAO. Warto się tu zatrzymać, aby zwiedzić winiarnię Jose Maria da Fonseca. Po darmowym oprowadzeniu większość spragnionych wina turystów udaje się do miejscowego lokalu Setúbal Moscatel. Za miastem znajduje się jedyne pole kempingowe Picheleiros («065/2181322).

Turyści zmotoryzowani mogą jechać inną drogą, po której nie kursują autobusy. Kręta nadmorska N 10-4 prowadzi do ukrytego wśród klifów Convento da Arrábida. W tym pomalowanym na biało i mocno już podniszczonym klasztorze mieszkają franciszkanie. W pobliżu, nad zatoką leży niewielka wioska PORTINHO DA ARRÁBIDA. Znajduje się tu kilka pięknych i czystych plaż, które na szczęście nie są tak zatłoczone jak te na półwyspie Tróia. Na terenie wioski można zwiedzić prehistoryczne jaskinie, na posiłki zaprasza nadmorska restauracja.Wioska graniczy z GALAPOS, zdecydowanie najpiękniejszą plażą na całym wybrzeżu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>