POCIĄG DO PORTUGALII

Podróżowanie pociągiem jest wygodniejsze i mniej szkodliwe dla środowiska niż jeżdżenie samochodem i autobusem, może też być dobrą okazją do spotkania interesujących ludzi. Turyści, którzy zamierzają dużo podróżować pociągiem po Europie, powinni zaopatrzyć się w broszurę Thomas Cook European Timetabte, w której umieszczone są kompletne rozkłady jazdy, z wyszczególnieniem, do jakich pociągów trzeba kupować dopłaty i gdzie konieczna jest rezerwacja. Książka uaktualniana jest co miesiąc i dostępna we wszystkich agencjach Thomasa Cooka na całym świecie.

Polski nie ma bezpośredniego pociągu do Portugalii ani też do Hiszpanii. Najkrótsze połączenie pośrednie z Warszawy do Lizbony jest z przesiadkami we Frankfurcie nad Menem, Paryżu i Irun (Hiszpania). Z Warszawy odjeżdża się o godz. 13.03, by po 48 godzinach jazdy dotrzeć do Lizbony na 13.05. Bilet 2. klasy w jedną stronę kosztuje 825 zł i ważny jest przez 1 miesiąc, co pozwala zatrzymać się na trochę w mijanych po dradze miastach. Nieco dłużej trwa przejazd z przesiadkami w Brukseli, Paryżu i Madrycie: bilet na tej trasie kosztuje 880 zł.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>