PODRÓŻ SAMOLOTEM DO PORTUGALII

Polska nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Portugalią, podróż odbywa się więc z przesiadką w którymś porcie lotniczym Europy. Pod koniec 1996 r. najkorzystniejsze połączenia z Warszawy do Lizbony oferowały następujące linie: Lufthansa – z przesiadką w Monachium, British Airways – z przesiadką w Londynie, PLL LOT i Swiss Air – z przesiadką w Zurychu, PLL LOT i Iberia – z przesiadką w Madrycie, Lufthansa i portugalskie linie TAP – z przesiadką we Frankfurcie nad Menem. Ceny biletów na trasie Warszawa – Lizbona według oficjalnej taryfy są zbliżone bez względu na trasę przelotu i linię lotniczą. Najtańszy Dii et powrotny typu Apex (ważny 1 miesiąc, 2 określoną datą wyjazdu i powrotu, wykupiony nie wcześniej niż 7 dni przed odlotem) kosztuje ok. 2000 zł, 3-mie- sięczny bilet typu Pex – 2200 zł, a bilet 3-mie- sięciny otwarty (bez określonej daty powrotu) – 2700 zł.

Wśród taryf specjalnych pod koniec 1996 r. najkorzystniejsze ceny oferowały linie British Airways: bilet w obie strony typu Apex z Warszawy do Lizbony z przesiadką w Londynie kosztował 1400 zł, co daje oszczędność 600 zł w stosunku do ceny oficjalnej.

Jeszcze bardziej atrakcyjne są ceny lotów czarterowych. Wybierając się z Polski do Portugalii najlepiej skorzystać z czarterów niemieckich biur podróży, ze względu na wyjątkowo bogatą ofertę i łatwy dojazd. Ceny przelotów w obie strony przy po bycie 7-, 14- lub 21 -dn iowym zaczynają się j uz od ok. 300 marek, czyli 550 zł.

Jeszcze jeden sposób na dotarcie do Portugalii to podróż samolotem do Hiszpanii, a stamtąd przejazd pociągiem lub autokarem. To rozwiązanie jest dobre dla turystów, którzy chcą przy okazji zwiedzić kawałek Hiszpanii, często jest też korzystne finansowo ze względu na generalnie niższe ceny biletów lotniczych na trasach do Hiszpanii niż do Portugalii. Najtańszy bilet w obie strony na bezpośredni rejs samolotem PLL LOT z Warszawy do Madrytu kosztuje 1500 zł. Wśród taryf specjalnych najtańszy jest przelot liniami czeskimi 2 przesiadką w Pradze (1000 zł za bilet 3-miesięczny otwarty) i węgierskimi z przesiadką w Budapeszcie (1200 zł). Bilet kolejowy 2. klasy z Madrytu do Lizbony kosztuje ok. 250 zł. (Patrz też ramka: Dojazd pociągiem z Hiszpanii.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>