Praia do Guincho

Z przystanku przed dworcem w Cascttis co godzinę odjeżdżają autobusy do oddalonej o 6 km na zachód PRAIA DO GUINCHO. O rozległe pasmo plaży uderzają ogromne fale, dostarczające wymarzonych warunków dla zjeżdżających tu miłośników surfingu i windsurfingu (odbyły się tu nawet Mistrzostwa Świata w sportach wodnych). Należy jednak zachować ostrożność, gdyż prądy morskie są tu bardzo silne i każdego roku dochodzi do wielu utonięć. Równie niebezpieczne może okazać się słońce. Na plaży nie ma nawet skrawka cienia, a przy wietrznej pogodzie wiatr mocno zacina piaskiem.

Odcinek wybrzeża przy Praia do Guincho od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dlatego przy prowadzącej na plażę drodze powstało kilka hoteli i mnóstwo restauracji z tarasami. W kartach królują dania z ryb, które spożywa się przy stolikach ustawionych od strony morza. Noclegi są tu bardzo drogie, dlatego większość turystów przyjeżdża głównie na jednodniowe wycieczki lub zatrzymuje się na polu kempingowym (patrz poniżej). Pobyt w luksusowym Hotel de Guincho (oi)]/hlQ49l\©) kosztujeokofo30000e.se. za noc. W niewiele tańszym Esnihgem O Muchetcho (cO1/4870221: ©) za nocleg w sezonie trzeba zapłacić 20 000 esc., za to w zimie ceny spadają do 10 000-15 000 esc. Hotel jesl wyjątkowo atrakcyjny, wiele uroku dodaje mu wykładany kamieniami bar i restauracja z ogromnym i oknami z widokiem na plażę. Sama restauracja uchodzi za jedną z najlepszych w okolicy, jednak do stołowania się w niej zniechęcają zdecydowanie wygórowane ceny (4000 esc. za posiłek dla jednej osoby). Znacznie lepsze jedzenie i niższe ceny oferuje pobliska O Canijxmls (zamkn. w pn.) przy Malveira da Serra. w kierunku Colares. Pole kempingowe (»01/2851014) oddalone jest o 1 km od głównej części plaży: należy kierować się znakami.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>