SAMOCHÓD DO PORTUGALII

Podróż samochodem ma swoje dobre I złe strony. Jest on niewątpliwie najtańszym środkiem transportu, jeśli podróżuje nim kilka osób. Można dowolnie wybierać trasy i bez trudu dotrzeć do najbardziej nawet odludnych rejonów. Dodatkowa zaieta to możliwość zabrania sporego bagażu. Niestety kłopotliwe jest spędzanie za kierownicą wielu godzin dziennie, problemy z parkowaniem w centrach dużych miast europejskich, ryzyko kradzieży i ewentualnego wypadku drogowego czy awarii samochodu. Zmniejsza się też możliwość zawarcia nowych znajomości, o które tak łatwo podczas podróży autobusem czy pociągiem.

Odległość drogowa między Warszawą a Lizboną wynosi ponad 3500 km. Najkrótsza trasa wiedzie przez Czechy, południowe Niemcy, Francję i północną Hiszpanię. Nadkładając nieco drogi można zahaczyć o Alpy: trzeba wówczas jechać przez Austrię i Szwajcarię. Miłośnicy Morza Śródziemnego mogą wybrać jeszcze dłuższą trasę przez Austrię, Włochy i wzdłuż południowych wybrzeży Francji i Hiszpanii.

Planując trasę przejazdu warto wiedzieć, że autostrady we Francji, Włoszech. Hiszpanii i Portugalii są płatne według przejechanego dystansu, natomiast w Czechach i Szwajcarii trzeba wykupić specjalny znaczek, ważny przez cały dany rok kalendarzowy, który kosztuje odpowiednio 400 koron czeskich 140 franków szwajcarskich. Pamiętać też trzeba o wykupieniu obowiązkowego międzynarodowego ubezpieczenia samochodu, tzw. Zielonej Karty, bez której nie wolno poruszać się po drogach Europy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>