Schroniska i kempingi w Lizbonie

Pousadii de Juvcntude de Lisboa. Rua And rade Corvo 46 (%3 532696). Niedawno odrermmio- wane, główne schronisko wmieście o dość wysokim standardzie, Dogodna lokalizacja, o jedna przecznicę na południe od stacji metra Picoas. Recepcja czynna cala dobę, można wynająć pokoje 2-osobowe, w cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Tanie obiady i kolacje.

Pousada de Juventud« de Catalazcte, Estrada Marginal, Oeiras (%4430638). Przyjemny, niewidki hotel z widokiem na plażę w Oeiras. pomiędzy Belćm aCascais. Można się lu dostać wszystkimi pociągami jadącymi z Cais do Sodrć: należy wysiiiść na stacji w Oeiras ¡ kierując się dalej znakami, prowadzącymi przez Estrada Marginal, dojść do parku, skąd jeszcze ok. 1 km. Recepcja czynna jest wgodz. 6.00-23.OU, drzwi schroniska zamyka się o północy. Najlepiej zadzwonić wcześniej i upewnić się, czy są jeszcze wolne miejsca.

Parque Municipal de Cmnpismo, Parque Florestal de Monsanto (%7608938). Główne pole kempingowe w mieście, z basenem i sklepami, jedyne 6 km na zachód od centrum: wejście przy Estrada da Circunvaladlo, po zachodniej stronie parku. Dogodny dojji2d autobusami (np. z Praęa da Figueira autobus #43) lub pociągiem, jadącym z Cais do Sodrć do Algés, a następnie autobusem #50.

Costa da Caparica. Znajduje się tu kilka niewielkich, pełnych uroku pól kempingowych: dojazd autobusem z dworca na Praęa de Espanha zabiera 30-50 min. Można również dostać się tu promem z Cais do Sodrć (prom do Cacilhas). a następnie przesiąść się na autobus miejski (patrz s. 117).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>