Sintra i okolice – kontynuacja

Graniczące z Sintrą lasy i labirynt wąwozów mogą okazać się pułapką dla osób nie znających terenu. Aby nie pobłądzić warto pamiętać, iż miasto podzielone jest na trzy’odrębne części: Estefanía (wokół dworca kolejowego), Sintra-Vila (główna część miasta) i położone 2 km na wschód Sao Pedro de Sintra. Spacer z dworca do Sintra-Vila zabiera 10-15 minut: po drodze mija się przepiękny ratusz (Cámara Municipal). Drogę do Sao Pedro de Sintra pokonuje się w 20 minu t. Nad centrum Sintra-Vila góruje wyróżniający się dwoma stożkowym i kominami Palacio Nacional. Budynek pałacu stanowi najbardziej charakterystyczny punkt orientacyjny. Na pobliskim Praga da República mieści się biuro turystyczne (patrz „Informacje praktyczne”): obsługa pomaga w znalezieniu noclegów i służy mapami okolicy.

Ze względu na odległościzwiedzanie Sintry wymaga dużo chodzenia i jest dość męczące. Wyprawa do mauretańskiego zamku i Palacio da Pena wiąże się z prawie godzinną wspinaczką, spacer do Seteais trwa 20 minut, a dalej na zachód do Monserrate kolejne 40 minut. W razie braku czasu (lub ochoty na spacery) można zdecydować się na dojazd taksówką (cena biletu w jedną stronę do Pena lub Monserrate wynosi około 1500 esc.). Latem organizowane są wycieczki autokarowe (6000 esc. od osoby) do Palacio da Pena, Colares, klasztoru Kapucynów, Seteais, Monserrate i na Cabo da Roca: rezerwacji dokonuje się w biurze turystycznym. Można też wziąć udział w tańszej (4000 esc.), półdniowej wycieczce (przejazd samochodem terenowym), jednak jej trasa jest znacznie krótsza i obejmuje tylko okolice położone najbliżej Sintiy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>