WYPOŻYCZANIE SAMOCHODÓW I TAKSÓWKI W PORTUGALII

Wypożyczalnie samochodów znajdują się we wszystkich większych miastach, a także na lotniskach w Lizbonie, Porto i Faro. Firmy miejscowe pobierają zwykle mniejsze opłaty niż trzy główne wypożyczalnie – Hertz. Avis i Europcar. W przewodniku wymienione zostały adresy i numery telefonów niektórych wypożyczalni w Lizbonie i Porto, ale po szczegółowe informacje należy udać się do najOliższego biura turystycznego.

Cena za wypożyczenie auta nie jest wygórowana: za samochód najtańszej marki płaci się 150-189 $ za tydzień jazdy bez limitu kilometrów. W wypożyczalni należy przede wszystkim sprawdzić stan hamulców auta i upewnić się, czy auto jest ubezpieczone, gdyż w razie stłuczki czy wypadku pozwoli to uniknąć wydatków na naprawę, które mogą wynieść wiele tysięcy escudos. W razie korzystania po drodze z usług warsztatów samochodowych, warto zachować rachunki: istnieje szansa, że firma wypożyczająca samochód zwróci poniesione koszty napraw.

Przejazd portugalską taksówką jest stosunkowo niedrogi. Warto skorzystać z usług taksówkarzy w sytuacji, gdy trzeba szybko przejechać przez duże miasto lub gdy na terenach wiejskich nie ma możliwości skorzystania z innych środków transportu, Większość taksówek wyposażona jest w taksometry. Minimalna opłata za przejazd wynosi 250 esc. Dodatkowe opłaty pobiera się za transport bagażu oraz w godzinach 22.00 – 6.00. Poza większymi miastami można negocjować cenę z taksówkarzem, jeśli planuje się kilkugodzinny przejazd.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>