ZNIŻKOWE BILETY KOLEJOWE CZ. II

W niektórych kasach międzynarodowych zakupić można bilety Raił Europę Senior (RES), uprawniające osoby, które ukończyły 60 lat, do 30-procentowej ulgi przy zakupie biletów międzynarodowych wg taryfy TVC. Legitymacja kosztuje 15 ECU i ważna jest przez rok na większości kolei europejskich. Ulg w wysokości od 30 do 50 % udzielają także niektóre koleje prywatne i towarzystwa żeglugowe. Posiadacze tych legitymacji muszą jednak uiszczać wszelkie opłaty dodatkowe (opłaty za miejscówkę, miejsce do leżenia) w normalnej wysokości.

Niemal dla każdego, bez limitu wieku, dostępny jest bilet Euro Domino. Można go kupić w kasach międzynarodowych PKP, kasach Wasteeis i Polresu. Bilety Euro Domino ważne są miesiąc, ale podróż można odbyć wciągu 3, 5 lub 10 wybranych dni danego miesiąca. Cena zależy od czasu podróży i od ilości wykupionych kuponów na poszczególne kraje. Bilet obowiązuje na terytorium wybranych krajów (na które wykupione są kupony), natomiast na liniach kolei w kraju zamieszkania podróżnego, na trasach dojazdu do stacji granicznej oraz na trasach kolei tranzytowych uprawnia do 25-procentowej zniżki od taryfy międzynarodowej TCV.

Bilety Euro Domino Junior dostępne są dla osób, które nie ukohczyły 26 roku życia. Pozwalają na podróże tylko wagonami 2. klasy, dzięki czemu są nieco tańsze. Chociaż bilety Domino nie są na każdą kieszeń, ich zaletą jest dowolność poruszania się po wybranym kraju, a także brak dopłat za miejsca w pociągach kwalifikowanych (np. Eurocity).

Bilet Zoom stanowi ofertę dla małych grup podróżnych, liczących od 2 do 5 osób, przy czym wiek jednej z osób nie może przekraczać 16 lat. Grupa musi odbywać wspólnie przejazd od stacji wyjazdu do stacji przeznaczenia i z powrotem, korzystając po drodze z tego samego pociągu i tej samej klasy. Uczestnikom przysługuje wtedy zniżka w wysokości 25 % od taryfy normalnej dla dorosłych oraz 50 % zniżki dla osoby, która nie ukończyła 16 la!. Bilety Zoom nabyć można w kasach międzynarodowych PKP oraz kasach Polresu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>